statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparta - Podlasie II 1:0, Vojsławia -Sparta II 1:3

• autor: marvin, 2012-04-22 18:00

W rozegranych w dniu dzisiejsszym meczach Sparta skromnie pokonała Podlasie II Biała Podlaska  1:0 (0:0)  bramkę zdobył Filutowski w 55 min.

w klasie A  Sparta II na wyjeździe pokonałą Vojsławię Wojsławice 3:1

2 bramki zdobył  Kozioł  w  36' i 47'  oraz Świr w 42'

Sparta: Koleniec, Kister, Pawelec, Bodys, Krasnowski  Sawicki (65’ Rutkowski A), Filutowski, Góra, Rutkowski K, Dąbrowski, Głowacki (46’ Ziarkowski)

W XX kolejce IV ligi Sparta gościła rezerwy Podlasia Białą Podlaska, po porażce 2:0 w rundzie jesiennej inny wynik jak zwycięstwo nie był brany pod uwagę, biorąc pod uwegę fakt iż goście przyjechaliw 10 osobowym składzie. W dzisiejszym spotkaniu trener Wójcik także nie mógł liczyć na wszystkich zawodników  w składzie wyjściowym zabrakło Jacka Ziarkowskiego, Łukasza i Konrada Kiejda, Tomasza Adamca i Artura Rutkowskiego. Pierwsze minuty meczu pokazały która drużyna będzie dominować na boisku przeciwnicy praktycznie nie przekraczali własnej połowy broniąc dostępu do własnej bramki. Sparta atakowała skrzydłami, w 17’ Filutowski dograł na 16 metr do Dąbrowskiego, który z pierwszej piłki oddał strzał wybroniony prze bramkarza gości. W 20’ sędzia dopatrzył się pozycji spalonej w „sam na sam” Głowackiego. W 35’ obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Głowackiego. W 41 min. W podobnej sytuacji mając tylko przed sobą bramkarza  niepotrzebnie Głowacki dogrywał do Dąbrowskiego który był na pozycji  spalonej, w końcówce I połowy Głowacki z10 m posyła piłkę nad poprzeczką bramki Podlasia.

W drugiej połowie w 50’ piłka od Ziarkowskiego dograna do Dąbrowskiego ten strzela w środek bramki wprost w bramkarza., w 55 min Filutowski  po minięciu obrońcy widząc bramkarza Podlasia na 7m przed bramką zamiast dośrodkowywać posłał ją za kołnierz golkipera gości ustalając wynik meczu 1:0. Sparta nadal atakowała w 61’ strzał  Ziarkowskiego obronił bramkarz gości, w 76 min .Góra próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z za pola karnego. Ostatnie 10 min. Meczu to ciągłe ataki gospodarzy i próby kontr ze strony gości rozbijane na 20-30 metrze. W końcówce meczu kąśliwy strzał napastnika gości w krótki róg  z lewej strony obronił Koleniec i to było wszystko ze strony Podlasia II.. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy, szkoda nie wykorzystanych sytuacji ponieważ goście praktycznie nie zagrozili bramce Sparty strzeżonej przez Pawła Koleńca  wynik mógł być wyższy o 2- 3 bramki.

W rozegranym o godz. 13.00 w Wojsławicach meczu A klasy Sparta II pokonała Vojsławię Wojsławice 3:1  po dwóch  bramkach Damiana Kozioła i jednej Igora Świra. Bramki dla Sparty II padły w pierwszej połowie meczu.

Sparta II: Kozłowski, Maliński M, Zduńczuk, Lipiński, Osmulski, Świr( 85’Maliński Sz) Mazurczak, Miazga ( Lichotop 65’) Szokaluk ( 75’ Parada) Kiejda, Kozioł.