statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparta - Ruch Ryki 5:1 (1:0)

• autor: marvin, 2012-08-14 20:35

Bardzo dobrze rozpoczęła Sparta rozgrywki IV ligi wygrywając na własnym stadionie z Ruchem Ryki  5:1

bramki strzelali:Rutkowski A. 21' 1:0, Ziarkowski 47' 2:0, 57' 3:1,  Barabasz  81' 4:1, Chybiak 88' 5:1

Bramkę honorową dla gości z rzutu karnego w 56' strzelił Gransztof K.

Sparta: Porzyc - Bodys, Krasnowski, Rutkowski A., Dąbrowski (79 Barabasz), Kiejda Ł (87 Korszla), Kiejda K., Głowacki (79 Chybiak), Sawicki, Ziarkowski (89 Świr), Ostrowski

Mecz rozpoczął się z 15' opóźnieniem ponieważ decyzja  o rozegraniu meczu zapadła po konsultacjach  sędziów z obserwatorem i sprawdzaniu stanu boiska. Sparta od początku przystąpiła do ataku na bramkę gości, juz w pierwszej minucie spotkania wynik mógł otworzyć Konrad Kiejda, który otrzymał podanie od Kamila Ostrowskiego jednak piłka minęła słupek bramki Ruchu. w 13 ' powinno być 1:0 , Dąbrowski podał do, Ziarkowskiego , który strzelił bramkę, lecz sędzia uznał, ze zawodnik Sparty był na pozycji spalonej. w 20' Dąbrowski zagrywał do Konrada, Kiejdy, który silnie uderzył, ale bramkarz instynktownie wybił piłkę na rzut rożny. 21’ Rzut rożny wykonywany przez Dąbrowskiego, piłkę do bramki głową skierował Artur Rutkowski i jest 1: 0 dla Sparty. W 23' minucie kolejną sytuacje miał Konrad, Kiejda, który po dośrodkowaniu Andrzeja Głowackiego mógł lepiej uderzyć głową. W 36' Głowacki mija obrońcę i strzela po długim rogu, lecz piłka minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką. w 37' Ziarkowski strzela z 16 metrów, silny strzał broni bramkarz Ruchu. w 39' Ziarkowski strzela bramkę ,ale sędzia po raz kolejny pokazuje pozycje spaloną 44'  Konrad Kiejda rzuca piłkę za obrońców do swojego brata Łukasza, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, niestety sytuacja została niewykorzystana.

Pierwsza połowa to ciągłe ataki Sparty, Goście sporadycznie przeprowadzają parę akcji.

II połowa rozpoczęła się korzystnie dla Sparty, bo już w 48 minucie Konrad Kiejda zagrywa wzdłuż bramki do Jacka Ziarkowskiego a ten nie ma kłopotów z umieszczeniem piłki w bramce. W 56 minucie akcje przeprowadzają goście, kończy się ona rzutem karnym gdyż sędzia uznaje, ze stoper Sparty, Artur Rutkowski dotyka piłkę ręką w polu karnym, jedenastkę wykorzystuje Gransztof K. i mamy 2:1. Odpowiedz Sparty była natychmiastowa, bo już w 57 minucie gospodarze przeprowadzają ładną akcje, K.Kiejda zagrywa prostopadłą piłkę do Jacka Ziarkowskiego, który wychodzi na czystą pozycje i strzela w krotki róg bramki, 3:1. W 66' po rzucie rożnym dobra sytuację marnuje Bartosz Bodys, uderza prosto w bramkarza. W 79' dwie zmiany w zespole Sparty, Barabasz za Dąbrowskiego i Chybiak za Głowackiego. w 81 minucie dośrodkowanie Chybiaka wykorzystuje Barabasz Daniel, który z bliskiej odległości uderza piłkę głową, bramkarz bez szans, 4:1. Ostatnia bramka pada w 88 minucie po indywidualnej akcji Michała Chybiaka, który mija obrońcę i technicznym strzałem pokonuje bramkarza i ustala  wynik meczu na 5:1.

Widać, ze nasz zespół jest dobrze przygotowany do rundy jesiennej, co bardzo cieszy. Czekamy na następne mecze i liczymy na równie efektowne wygrane. Brawo Sparta!