statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparta - Włodawianka 4:2 (2:0)

• autor: marvin, 2012-08-26 08:09

W derbowym  meczu III kolejki IV ligi Sparta pewnie pokonała Włodawiankę 4:2 (2:0) bramki strzelali:  Ziarkowski  Jacek  18' 1:0,

Dąbrowski Sebastian 40' 2:0,

Ziarkowski Jacek 48' 3:0,

Głowacki Andrzej 50'  4:0

Dla gości ;Więcaszek Wojciech 77' (k), Chaciówka Marcin 87'

Sparta:Porzyc, Bodys, Chybiak (68' Świr),Dąbrowski (61' Sawicki),Głowacki (59'Barabasz), Kiejda K.(61' Ostrowski), Kiejda Ł, Krasnowski, Rutkowski K, Rutkowski A,  Ziarkowski.

Po niezbyt udanym wyjeździe i remisie w Lutni Piszczac Sparta pewnie pokonała u siebie Włodawiankę .Pierwszego gola gospodarze strzelili już w 21"po akcji lewą  stroną Głowacki mocno wrzuca piłkę w pole karne ta trafia na głowę Ziarkowskiego i jest 1:0.Trzeba przyznać że od początku meczu przeważali gospodarze którzy co raz stwarzali zagrożenie pod bramką gości. W 23" strzał Ł. Kiejdy obok słupka ,26"Głowacki niecelnie, 37"ponownie Ł. Kiejda nad bramką  ale już w 42"po bardzo ładnej akcji Ziarkowski podaje do Ł.. Kiejdy w pole karne ten strzela bramkarz instynktownie odbija piłkę przed siebie trafia ona do Dąbrowskiego który podwyższa wynik na 2:0.Włodawianka w 44" mogła zdobyć gola kontaktowego po błędzie obrońcy z bramkarzem piłkę na 17m przejął Więcaszek i całe szczęście dla Sparty że trafił w słupek. Od początku drugiej połowy widać było że Sparta chce ten mecz wygrać  wyżej. W  48"podanie Krasnowskiego pomiędzy dwóch obrońców do Ziarkowskiego, Jacek przejmuje piłkę i podwyższa wynik na 3:0.Następna akcja w 49"powinna zakończyć się bramką, piłkę ze œśrodka boiska dostał K. Kiejda minął obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza ale zamiast strzelać podał do Dąbrowskiego którego ubiegł bramkarz. Za to kolejna akcja w następnej 50"już się powiodła strzał Dąbrowskiego broni Struk ale przy dobitce Głowackiego jest już bez szans 4:0.Przy takim wyniku trener dał pograć zawodnikom rezerwowym dokonując od 59" czterech zmian .Gra może nieco osłabła ale trzeba przyznać że i wprowadzeni zawodnicy (Swir,Barabasz,Ostrowski)mogli i powinni wpisać się na listę strzelców bo sytuacje mieli niemal  100%.W 77" za zagranie piłki w polu karnym ręką przez obrońcę Sparty sędzia dyktuje rzut karny dla Włodawianki który na bramkę zamienia Więcaszek 4:1 .Sparta od 78" przeprowadziła kilka ładnych akcji na bramkę gości jednak mając sytuacje sam na sam z bramkarzem zawodnicy  ich nie Wykorzystali . W 88" jedna z nielicznych akcji gości po której Chaciówka strzałem z 15m pokonał Porzyca  zdobywając  drugą bramkę 4:2. Derby z Włodawianką pokazały że Sparta jest dobrze przygotowana do rozgrywek trzeba jednak popracować nad skutecznością bo mając tyle wypracowanych sytuacji strzeleckich połowę z nich się nie wykorzystuje a szkoda bo wynik z Włodawianką mógł być dwa razy wyższy .Cieszy kolejna wygrana Sparty. W  trzech meczach siedem punktów, drugie miejsce w tabeli, ilość strzelonych bramek, oby tak dalej .