statystyki szczegółowe

Aktualności

Podlasie II - Sparta 0:1(:1)

• autor: marvin, 2012-10-13 19:57

W XI kolejce IV ligi Sparta pokonała na wyjeździe rezerwy Podlasia 1:0. Zwycięską bramkę na wagę 3 punktów w 12 min. spotkania zdobył Konrad Kiejda

Sparta: Porzyc,Rutkowski A,Bodys,Pawelec,Ostrowski,Chybiak(87'Parada K) Kiejda K,Dąbrowski,Kiejda Ł  Głowacki (59'Swir)Ziętek.

Sparta na mecz do Podlasia pojechała osłabiona brakiem kilku zawodników w tym Jacka Ziarkowskiego ,którego zatrzymały sprawy prywatne .Trener nie mógł z różnych względów skorzystać także z gry Barabasza, Sawickiego, Rutkowskiego K, i Krasnowskiego. Pomimo to Sparta poradziła sobie z rezerwami Podlasia.

Pierwsza połowa zaczęła się od groźnej akcji gospodarzy już w pierwszej minucie spotkania a na bramkę Sparty strzelał Biegało jednak Porzyc nie dał się zaskoczyć. Zbiegiem czasu widać było rosnącą przewagę gości .W 8'Ł Kiejda podaje w pole karne do Dąbrowskiego ten strzela minimalnie niecelnie obok słupka .9'kolejna akcja Sparty zakończona niecelnym strzałem Ł.Kiejdy. Jednak akcja jaką Sparta przeprowadziła w 12' była z tych z najlepszych piłkarskich boisk. Piłkę do Chybiaka na prawe skrzydło zagrał Ł.Kiejda pomocnik gości dośrodkował ją na 16 metr a wbiegający K Kiejda z powietrza z pierwszej piłki strzelił nie do obrony  w górny róg bramki Podlasia .Bramkarz gospodarzy nawet nie zdążył zareagować popatrzył tylko wzrokiem na zmierzającą do siatki piłkę. Akcja z 20' Chybiak do Głowackiego ten wycofuje na 16m do Ziętka który strzela nad poprzeczką.23'Ł Kiejda zagrywa w pole do Głowackiego który strzela silnie na bramkę Podlasia i tylko poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą drugiej bramki.28'Chybiak zagrywa do Dąbrowskiego ten dośrodkowuje wzdłuż lini 5m jednak nikt z drużyny Sparty nie zamknął tej akcji.30' silny strzał z około 30m Ziętka minimalnie nad poprzeczką bramki Podlasia. Sparta w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki ale znowu zawiodła skuteczność gdyby wynik był 2:0 do przerwy to druga polowa byłaby znacznie spokojniejsza. Na początku drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie Sparta była drużyną przeważającą .Jednak od 60' to gospodarze przejęli inicjatywę i zepchnęli do obrony drużynę gości .Sparta miała w tym czasie kilka kontr ale ich nie wykorzystała (Ł.Kiejda, Dąbrowski Chybiak).Podlasie praktycznie tylko raz zagroziło bramce Porzyca kiedy to po silnym strzale jednego z pomocników gospodarzy piłka odbiła się od pleców napastnika Podlasia i zmierzała w okienko bramki Sparty jednak Porzyc kolejny raz wykazał się niesamowitym refleksem i zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Gospodarze przeważali ale nie potrafili stworzyć sobie sytuacji  z której mogła by paść bramka. Kolejne zwycięstwo i trzy punkty na koncie Sparty po raz pierwszy na wyjeździe mimo że skromne to cieszy szczególnie po tak pięknej akcji i zdobytej bramce. W sobotę     20 października . o 14'' gościmy drugą drużynę w tabeli Bogdankę II i emocji chyba nie zabraknie .Zapraszamy na mecz .