statystyki szczegółowe

Aktualności

Nowy news

• autor: marvin, 2014-09-04 07:56

W I rundzie Pucharu Polski  na szczeblu okręgu Sparta pokonała w dogrywce Unię Rejowiec 2:1

Bramki: K. Kiejda 7, Bodys 115

Sparta: Sandomirski- Krupski, Rutkowski A, Rutkowski K, Chybiak ( 50' Barabasz) Bodys, Świr (50' Głowacki)Kiejda Ł, Góra ( 95' Sulowski), Kiejda K (80' Wołos) Mycz.

Mecz w Rejowcu Fabrycznym wzbudził duże zainteresowanie.  Sparta i Unia zagrały ze sobą po raz pierwszy w meczu o stawkę od ponad 7  lat. Lepsza okazała się Sparta, gola dającego awans na 5 min przed końcem dogrywki strzelił Bartek  Bodys z rzutu karnego podyktowanego za faul na Łukaszu  Kiejdzie.  Od początku meczu Sparta przeważała   konstruując dość składne akcje, w 7 min. meczu Konrad Kiejda dostał piłkę na 20 metrze przedarł się prze obronę   Unii i strzałem  przy słupku nie dał szans  bramkarzowi dając prowadzenie dla naszej drużyny. Trzy minuty później strzałem z ponad 20m próbował zaskoczyć bramkarza Unii Bodys . Kolejna dobra sytuacja nadarzyła się w 23 min. po rzucie rożnym Bartek Bbodys strzelił głową obok słupka. Sparta była drużyną przeważającą ale mówiąc w żargonie sportowym  "niestety nic nie chciało wejść" w 39 min. strzał z za pola karnego Jarka Mycz z trudem wybił na róg bramkarz Unii. Kilka minut później za faul na tym zawodniku sędzia podyktował  rzut wolny  strzał Konrada Kiejdy z 30 m. bramkarza wybił na róg. Po zmianie stron pierwsze kilka minut to ataki gości ale już w 52 min. Głowacki z lewej strony  dograł do Mycza a ten strzelił prosto w bramkarza. chwilę później kopia tej akcji Barabasz z prawej strony dograł do Bodysa jego strzał miną minimalnie bramkę Unii. w 63 min. silny strzał  Łukasza Kiejdy został  wybroniony przez bramkarza gości. Kilka minut później Barabasz próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z dystansu posyłając piłkę nad porzeczką. W 84 min. po kontrze Unia zdobyła wyrównującą bramkę. Do zakończenia  spotkania w regulaminowym czasie wynik się nie zmienił w dogrywce   Unia broniła dostępu do bramki  licząc  na rzuty karne. W 115 min .za faul na Łukaszu Kiejdzie sędzia podyktował rzut karny który pewnie na bramkę zamienił Bartek Bodys. Sparta zasłużenie  wygrała ten mecz. Przed naszymi zawodnikami spotkanie o punkty ligowe już w najbliższą sobotę z Saweną Sawin na stadionie w Rejowcu Fabrycznym o godz. 16.00